Sezon regatowy 2014 rozpoczęty!

Pierwsze w tym roku regaty zostały rozegrane w Wolsztynie. Kadra i zawodnicy Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego już tradycyjnie stworzyli sympatyczną i przyjazną atmosferę dla gości. Dla tych co przyjechali wcześniej już w środę popołudniu odbył się wspólny trening.

W pierwszym dniu regat trzeba było poczekać na wiatr. Ok 12:30 Komisja Regatowa wygoniła zawodników na wodę gdzie sprawnie rozegrano trzy biegi. Pomimo słabych warunków wiatrowych bardzo dobrze radzili sobie, ciężsi od młodzieży mastersi przypływając na metę w czołówce stawki.

Po wyścigach organizator ugościł zawodników pyszną grochówką i kiełbasą z grilla.

W drugim dniu zrobiło się przeraźliwie zimno (temperatura spadła z 22C do 5C) i wiatr przybrał na sile. Tym razem na wodzie młodzież pokazała swój pazur. Bezkonkurencyjny był Igor Derwich wygrywając 6 z 7 wyścigów.

Wyniki regat

Po zakończeniu regat w Wolsztynie zawodnicy przegrupowali się do Kiekrza na kolejne regaty Wiosennego Pucharu JKW. W Poznaniu przywitało nas słońce z powoli, acz sukcesywnie podnoszącą się temperaturą powietrza.

Pierwszego dnia regat natura postanowiła urządzić zawodnikom losowanie. Wiatr był bardzo zmienny co do siły i kierunku. Nawet kilku metrowe odległości pomiędzy łódkami skutkowały tym, że jedni oddalali się w kierunku znaku, gdy inni zostawali w tyle. W ciągu jednego wyścigu dochodziło do tylu przetasowań, że pojawiła się propozycja by zawody na wodzie zastąpić losowaniem miejsc na brzegu. Powyższe warunki nie dotyczyły Jana Pica, który bezbłędnie wybierał właściwe miejsca i kierunek przypływając jako pierwszy we wszystkich wyścigach.

Po wyścigach organizator zapewnił grilla, pyszną sałatkę i ciasto dla wszystkich uczestników.

Drugiego dnia wiatr wzmógł się jeszcze bardziej będąc już znacznie stabilniejszym w kierunku i sile. W ostatnim wyścigu Szymon Ruban nie dał rywalom żadnych szans zostawiając ich już na pierwszej halsówce daleko w tyle. Regaty wygrał bezkonkurencyjnie Jan Pic.

Wyniki regat

Po pierwszych w tym sezonie regatach nie sposób nie zauważyć dużego postępu Szymona Rubana, który na nowym żaglu wywalczył swoje pierwsze medale (oba srebrne) i objął pozycję lidera w Pucharze Polski. Na silnym wietrze bardzo dobrze radziła sobie Eliza Piechocka, co dobrze wróży tej zawodniczce na kolejnych zawodach.

Do zobaczenia na kolejnych regatach już w ten weekend w Warszawie!

Aktualna klasyfikacja Pucharu Polski